Historia firmy Multivib sięga lat 80-tych, kiedy to norweski terapeuta i nauczyciel muzyki – Olav Skille zaczął badania nad terapią wibroakustyczną opierającą się na dźwiękach o niskiej częstotliwości – falach w zakresie 30-120 Hz w połączeniu z muzyką.
Od 1982 roku Olav Skille zaczął intensywne badania nad wpływem terapii wibroakustycznej (VAT – vibroacoustic therapy) ) na dzieci mentalnie i fizyczne upośledzone. Zaskakująco pozytywne efekty terapii zaowocowały produkcją urządzeń, m.in. materaca do terapii VAT.
Pierwsze urządzenia były połączeniem relaksującej muzyki i dźwięków niskiej częstotliwości. To połączenie powodowało uczucie relaksu i odprężenia. Głośniki, z których dźwięki niskiej częstotliwości są wytwarzane, powodują wibracje w ciele. W zależności od wrażliwości pacjenta moc dźwięku jest regulowana.
Obecnie do urządzeń Multivib podłączany jest amplifier lub telefon z odpowiednią aplikacją, który zawiera zestaw programów bazujących na falach niskiej częstotliwości oraz dwa programy z muzyką relaksacyjną .
Terapia wibroakustyczna wykorzystywana jest w szerokim spektrum schorzeń i dolegliwości oraz jako wspomaganie rehabilitacji.
Multivib wykorzystywany jest przy:
- Chorobach kręgosłupa
- Chorobach stawów
- Chorobach układu oddechowego
- Urazach i złamaniach
- Dnie moczanowej
- Bólach menstruacyjnych
- Menopauzie
- Kolkach dziecięcych
- Leczeniu odleżyn
- Obrzęku limfatycznym
- Leczeniu bezsenności
- Migrenach
Terapia Multivib znajduje bardzo szerokie zastosowanie w profilaktyce i leczeniu szerokiego spektrum schorzeń dzieci, kobiet, mężczyzn.
Wibracje, które przechodzą przez moje ciało sprawiają, że jestem bardziej zrelaksowana i spokojniejsza. Multivib przynosi mi wiele korzyści.
Miałem skurcze i silny ból w ręku, który promieniował do szyi, czekałem na operację, kiedy zacząłem stosować Multivib. Po kilkukrotnym zastosowaniu terapii Multivib napięcie w szyi minęło oraz uniknęłam operacji.