Podstawową ideą terapii wibroakustycznej są mikro wibracje.

Terapia wibroakustyczna to nowa technologia, która wykorzystuje wibracje dźwiękowe w celu zmniejszenia dolegliwości, wywołując przy tym uczucie odprężenia oraz złagodzenia stresu.

Technologia ta została opracowana w oparciu o liczne badania, dowodzące że drgania zewnętrzne mogą pozytywnie wpływać na funkcjonowanie organizmu.

Ludzkie ciało jest doskonałym nośnikiem wibracji dźwiękowych. Terapia wibroakustyczna bezpośrednio wpływa na system nerwowy, tkankę mięśniową, płynny w organizmie.

Ludzkie ciało składa się z 70% z wody, a woda jest doskonałym nośnikiem wibracji dźwiękowych.

Fale dźwiękowe przenoszą energię do ciała człowieka, powodując drgania komórek wewnątrz ciała – to jak wewnętrzny masaż ciała. Miejsca na ciele, do których nie da się dotrzeć tradycyjnymi metodami – nerwy, gruczoły, płuca, serce, głęboko położone naczynia krwionośne i tkana mózgowa, zostają masowane drganiami fal o niskiej częstotliwości.

Nasz organizm – to skomplikowany, niezwykle precyzyjnie funkcjonujący mechanizm, w którym przebiegają różnorodne procesy i zachodzą rozmaite reakcje biochemiczne i elektroniczne. Wszystkie te reakcje mogą przebiegać w sposób optymalny, ale jedynie w ściśle określonych warunkach.

Różnorodne procesy, wszelkie skomplikowane reakcje zaczynają się już na szczeblu podstawowym – na poziomie pojedynczej komórki. Od prawidłowej pracy komórki zależy funkcjonowanie tkanek, narządów i w końcu całego organizmu. Istnieje więc niezbędna potrzeba utrzymywania ciągłej równowagi kwasowo-zasadowej już na poziomie pojedynczej komórki.

Codzienny stres sprawia, że nasze komórki zostają zakwaszane, i nie mogą otrzymywać  optymalnego poziomu tlenu.

Zakwaszenie – to zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie na rzecz czynnika kwasowego. Wiadomo, że ciało każdego z nas składa się w ok. 70%-80% z  wody. W wodzie tej rozpuszczone są wszelkie składniki odżywcze i elektrolity podlegające ciągłym przemianom.

Czynnik kwasowy jest  przechowywany w organizmie jako produkt uboczny w komórkach i naczyń krwionośnych. To może doprowadzić do poważnych konsekwencji dla naszego zdrowia. Wibracje dźwiękowe VAT przyczyniają się do „czyszczenia” komórek, zwiększenie utleniania i redukcji zakwaszenia.

Wibracje, które przechodzą przez moje ciało sprawiają, że jestem bardziej zrelaksowana i spokojniejsza. Multivib przynosi mi wiele korzyści.
Lucyna, 44 lata.
Miałem skurcze i silny ból w ręku, który promieniował do szyi, czekałem na operację, kiedy zacząłem stosować Multivib. Po kilkukrotnym zastosowaniu terapii Multivib napięcie w szyi minęło oraz uniknęłam operacji.
Krzysztof, 56 lat